Main Logo
  • Home
  • Onze Activaa
  • Dit doen we
    • Sponsoring
  • Werken bij
  • Blog
  • Nieuws
  • Contact
  • Inloggen MijnActivaa
Main Logo
  • Home
  • Onze Activaa
  • Dit doen we
    • Sponsoring
  • Werken bij
  • Blog
  • Nieuws
  • Contact
  • Inloggen MijnActivaa

Herinvesteringsvoornemen aanwezig ondanks ontbreken van een concreet plan voor vervanging

  • februari 6, 2025
  • by admin

Na verwijzing door de Hoge Raad dient Hof Den Bosch de vraag te beantwoorden of een bv een herinvesteringsreserve kan vormen voor boekwinsten, die zij in 2010 en 2011 heeft behaald bij de vervreemding van onroerende zaken. De Hoge Raad heeft in het verwijzingsarrest overwogen dat het voornemen tot herinvestering niet realiseerbaar hoeft te zijn in het jaar van vervreemding om een herinvesteringsreserve te kunnen vormen. Een herinvesteringsreserve kan niet worden gevormd of valt vrij in de winst als niet te verwachten is dat herinvestering binnen de wettelijke termijn zal kunnen plaatsvinden. Het is aan de inspecteur om dat te stellen en te bewijzen.

De Hoge Raad heeft verder opgemerkt dat voor de vorming van een herinvesteringsreserve een concreet plan voor een vervangende investering niet vereist is. Die eis geldt wel voor de toepassing van de ruilarresten. Er hoeft ook nog geen concreet plan voor de financiering van die investering te zijn.

Het hof is van oordeel dat de bv aannemelijk heeft gemaakt dat een herinvesteringsvoornemen aanwezig was. In 2010 was er nog geen concreet plan van vervanging en financiering, maar in 2011 wel, gezien de concrete interesse in diverse panden, de taxatierapporten van die panden en de financieringsaanvragen. De bv heeft in de jaren 2010 en 2011 terecht een herinvesteringsreserve gevormd.

Bron:Gerechtshof ‘s-Hertogenbosch| jurisprudentie| ECLINLGHSHE20242865, 22/01697| 10-09-2024
Previous Post
Next Post

Recente berichten

  • Heeft jouw accountant over vijf jaar nog een rol voor jou?
  • Gratis werken toch belast
  • Hof stelt eisen aan navordering na klikbrief
  • Werkgever mag verplichte kantoordagen invoeren
  • Parkeerbelasting bij ophalen klein pakketje

Menu

  • Home
  • Onze Activaa
  • Dit doen we
    • Sponsoring
  • Werken bij
  • Blog
  • Nieuws
  • Contact
  • Inloggen MijnActivaa

© 2024 Activaa | Realisatie & Onderhoud: 2BeFresh

Deze website maakt gebruik van cookies en persoonlijke data om de gebruikerservaring voor bezoekers te verbeteren. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).
Ok, akkoord Privacybeleid